GENÇ KAYMAKAMLIĞINCA ''GÖK MAVİ, YER BEYAZ'' PROJESİ KAPSAMINDA ÖĞRENCİLER HASEREK'E GÖTÜRÜLDÜ
 
Genç Kaymakamlığınca derslerinde ve deneme sınavlarında başarılı olmuş ve okul yönetimi tarafından da örnek davranışlar sergilediği onaylanmış, maddi açıdan yetersiz 8. sınıf öğrencilerinden 60 öğrenci belirlenerek ‘’Gök Mavi, Yer Beyaz’’ projesi kapsamında Haserek Kayak Tesislerine götürüldü.
İlçemiz de kendilerine güvenen, hedeflerini belirlemiş, yaşadığı bölgenin olumsuzluklarından zihnen arınmış ve motivasyonu yükselmiş, sınav stratejileri ve verimli ders çalışma yöntemleri hakkında bilgi sahibi bir birey olarak kendini değerli gören öğrenciler yetiştirmek ve hedef grubu oluşturan öğrencilerin hem okul derslerinde bir iyileşmeye hem de TEOG başarılarında artışa neden olacak ‘’Gök Mavi, Yer Beyaz’’ projesi yapılmıştır. 
Proje öğrencilerimizin ödüllendirilmesi, spor sevgisiyle tanıştırılması, özellikle kayak sporunu profesyonel anlamda tanımaları, yarışma bilinci oluşturulması, öğrencilerin hedeflerine odaklanmalarının sağlanması amacıyla düzenlenmiştir.
Ayrıca ulusal düzeyde yapılan TEOG sınavlarında ilçemizin başarısının daha üst seviyeye çıkarılması, başaramam düşüncesini taşıyan öğrencilerin özgüven eksikliklerinin giderilmesi, maddi yetersizlik çeken öğrencilerin bu tür gezilere katılmasını sağlamak, öğrencilere sunulan bu tür gezilerin bir ödül olduğu ve bu ödüllerin öğrenci başarısını olumlu yönde etkileyecek olması, bu tür gezilerin örnek teşkil edeceği ve diğer okullarımızda da yaygınlaştırılması hedeflenmiştir.
 
Öğrenciler yapılan bu etkinliğin kendilerini çok mutlu ettiğini ve TEOG öncesi moral depoladıklarını söyleyip, Kaymakamımız Hasan Hüseyin VURAL’ a teşekkür ettiler.
Kaymakamımız Hasan Hüseyin VURAL, öğrencilerimizin moral motivasyon ve başarılarını artırmak amacıyla yapılan bu tür projelerin devam edeceğini söyledi.