İLÇEMİZDE 15 TEMMUZ ŞEHİTLERİNİ ANMA, DEMOKRASİ VE MİLLİ BİRLİK GÜNÜ ÇEŞİTLİ ETKİNLİKLERLE KUTLANDI 
 
       İlçemizde 15 Temmuz Şehitlerini Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinlikleri 11 Temmuz’da başlayıp 16 Temmuz gecesi saat 00:00 kadar çeşitli etkinliklerle kutlandı.
Düzenlenen etkinliklere Genç Kaymakamı Hasan Hüseyin VURAL,  Genç Belediye Başkanı M. Hadi TOPRAKDAN, Jandarma Komutanı Uğur ER, İlçe Emniyet Müdürü Levent İZMİR, Kurum Amirlerimiz ve vatandaşlarımız katıldı.
11 Temmuz Salı günü sat 11.00’da Şehit Güvenlik Korucularımız Firar ÇETİN ve Mehmet KOÇDAĞI’nın kabirleri ziyaret edildi. Aynı gün Merkez Camimizde öğle namazına müteakip İlçe Müftülüğünce Şehitlerimizin ruhu için mevlidi şerif ve duaların okunması ile programa müteakip Merkez Cami taziye evinde Genç Belediye Başkanlığı tarafından yemek ikramı yapıldı.
12 Temmuz Çarşamba günü Genç Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Başkanlığı koordinasyonunda ilçemizde bulunan 15 Temmuz gazilerinin ailelerinin ziyaret edildi.
14 Temmuz’da Cuma namazına müteakip İlçe Müftülüğümüzce ilçemizdeki Camilerde şehitlerimiz için okunan hatmi şeriflerin duasının yapıldı.
15 Temmuz Cumartesi günü saat 20.00’dan itibaren Hükümet Konağının bahçesinde Sayın Cumhurbaşkanımızın belirlediği süre boyunca demokrasi nöbeti tutuldu.
Demokrasi Nöbeti Programında saygı duruşu, istiklal marşının okunmasından sonra Kuran tilaveti, günün anlam ve önemini belirten konuşmalar yapıldı.
     Törende İlçe Kaymakamımız Hasan Hüseyin VURAL, Genç Belediye Başkanı M. Hadi TOPRAKDAN, !5 Temmuz Gazisi Onur ASUTAY, 24. Dönem Bingöl Milletvekili Profesör Dr. Eşref TAŞ, Anadolu Köy Korucuları ve Şehit Aileleri Konfederasyonu Başkanı Ziya SÖZEN günün anlam ve önemine binaen konuşma yaptılar. 15 Temmuz Gazilerimize çeşitli hediyeler takdim edildi.
Kaymakamlığımız ve Belediye Başkanlığımız demokrasi nöbeti süresince katılımcı vatandaşlarımıza çeşitli ikramlar yaptı.
     15 Temmuz’u 16 Temmuz’a bağlayan gece yarısı İlçe Müftülüğümüzce 00.13’te tüm camilerimizde Sela okunarak demokrasi nöbetine devam edildi.
Kaymakamlığımızca Halkımızın duygu ve düşüncelerini paylaşabilmeleri için konulan 15 Temmuz Anı Defterine vatandaşlar 15 Temmuzla ilgili duygu ve düşüncelerini yazdılar.
16 Temmuz akşamı çeşitli etkinliklerle devam eden demokrasi nöbeti gece saat 00:00’da sona erdi.