METEOROLOJİ BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜNDEN ÖNEMLİ UYARI

 

 

 


             Bölgemizin 25.12.2018 Salı günü öğle saatlerinden itibaren soğuk ve yağışlı havanın etkisine gireceği tahmin edilmektedir.
Yağışların, 25–26.12.2018 Salı ve Çarşamba günü yağmur ve karla karışık yağmur, 27.12.2018 Perşembe günü ise yer yer kar şeklinde olması beklenmektedir. Beklenen yağışların Adıyaman, Tunceli, Bingöl ve Elazığ'ın güney ve doğu kesimlerinde etkili olması beklenmektedir.
Yağışların ardından, soğuk havanın etkisini devam ettireceği ve hava sıcaklıklarında 8–10 derece arasında düşüşlerin görüleceği tahmin edilmektedir. Sıcaklığın 0°C’nin altında seyredecek olması sebebiyle buzlanma ve don olayı ile birlikte özellikle gece ve sabah saatlerinde yer yer sis ve pus hadisesi beklendiğinden oluşabilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.

            Meteorolojik tahminlerde, Meteoroloji Genel Müdürlüğü kaynaklı tahminlerin dikkate alınmasıyla istenmeyen durumların ortaya çıkmaması, gerektiği hallerde yapılan ve İnternet sitemizde yayınlanan kısa süreli meteorolojik ihbar ve uyarıların takip edilmesi, meydana gelmesi muhtemel zararların en aza indirilebilmesi bakımından yarar sağlayacaktır. 
Kamuoyuna saygıyla duyurulur.