İLÇEMİZDE ÇANAKKALE ZAFERİNİN 103. YILDÖNÜMÜ VE ŞEHİTLERİ ANMA GÜNÜ TÖRENİ DÜZENLENDİ
Çanakkale zaferinin 103. yıl dönümü programı çerçevesinde 16.03.2018 Cuma günü şehit ailesi ziyaret edildi. 01.09.2017 tarihinde şehit olan Güvenlik Korucusu Nesip ÖZEN'in ailesini Kaymakamımız Hasan Hüseyin VURAL, Jandarma Komutanı Halit ÇALMUK, Emniyet Müdürü Levent İZMİR, SYDV Müdürü Mecit ELÜSTÜ, İlçe Müftüsü Hanefi BALLI birlikte ziyaret etti.
Çanakkale zaferinin 103. yıldönümü ve Şehitleri anma günü nedeniyle 18 Mart Pazar günü Atatürk Büstüne çelenkler sunuldu, İstiklal Marşının okundu.
Genç Hükümet Konağında, ilçemizde şehit olan ve ilçemiz nüfusuna kayıtlı olup başka yerlerde şehit olan güvenlik güçlerimizin mensupları anısına Kaymakamlığımızca yaptırılan ''Şehitlik Köşesi''nin açılışı yapıldı. 18 Mart Çanakkale Deniz Zaferinin 103. yıldönümü ve Şehitleri Anma Günü münasebetiyle Şehit Hakan AKDERE Kültür Merkezi Konferans Salonunda bir program düzenlendi. Törene Kaymakam Hasan Hüseyin VURAL, Belediye Başkanı M. Hadi TOPRAKDAN, İlçe Jandarma Komutan Vekili Muzaffer TAŞDEMİR, İlçe Emniyet Müdürü Levent İZMİR, İlgenel Meclis Üyesi Selehattin ATAN, daire amirleri, memurları Şehit yakınları, Gaziler ile öğretmen ve öğrenciler katıldı. Program Konferans Salonunda saat 11.00'da İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başladı. Kur’an-ı Kerim Tilaveti, Günün anlam ve önemini anlatan konuşma, Çanakkale Destanı isimli oratoryo gösterisi, Çanakkale Zaferi ile ilgili Sinevizyon sunumu, öğrencilerin şiir okumaları ve kapanış konuşmasının ardından buradaki program sona erdi.