Çanakkale Zaferi’nin 104. yıl dönümü ve 18 Mart Şehitleri Anma Günü, ilçemizde çeşitli etkinliklerle kutlandı. Kutlama programı Hükümet Konağı bahçesinde Atatürk Büstüne çelenklerin sunulması ile başladı.
 
Kaymakamlık ve Belediye Başkanlığı çelenklerinin sunulması ile başlayan tören, saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasının ardından günün anlam ve önemini belirten konuşmanın yapılması ile devam etti.
 
 Kutlama Programının ikinci bölümü, Şehit Hakan Akdere Kültür Merkezinde düzenlenen Anma Programı ile devam etti. Günün anlam ve önemine dair konuşma, sinevizyon gösterimi ve şiirlerin okunmasının ardından, ‘18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Zaferi'nin 104. Yıldönümü’ münasebetiyle orotoryo gösterisi düzenlendi.
 
Törene Kaymakamımız Hasan Hüseyin VURAL'ın yanı sıra, Genç Belediye Başkanı Mehmet Hadi TOPRAKTAN, Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet BÜLBÜL, İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Halit ÇALMUK, İlçe Emniyet Müdürü Şenol TOKLU, kurum müdürleri ile vatandaşlarımız katıldı.
 
18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Zaferi’ programı, Kaymakamımız Hasan Hüseyin VURAL, İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Halit ÇALMUK, Emniyet Müdürü Şenol TOKLU ve İlçe Müfütüsü Mahmut KAYA'nın Şehit Özel Harekat Polis Memuru Recep TÜMEN ve Şehit Güvenlik Korucusu Nesip ÖZEN'in ailelerine yapılan ziyaretler ile tamamlandı.