GENÇ KAYMAKAMLIĞINCA YÜRÜTÜLEN ‘‘GEÇ DEĞİL, GENÇ’’ SODES PROJESİ GEZİCİ SİNEMANIN TANITIMI YAPILDI.
 
Türkiye Cumhuriyeti Kalkınma Bakanlığı tarafından finanse edilen Bingöl Valiliğince koordine edilen ve Genç Kaymakamlığı SYDV tarafından yürütülen ‘‘Geç Değil, Genç’’ SODES projesi gezici sinemanın tanıtımı yapıldı.
Yayla YİBO İ. Ö. Okulunda hazırlanan salonda yapılan gezici sinema projesi tanıtımına Bingöl Valisi İbrahim TAŞYAPAN, Vali Yardımcısı Mehmet Alper ÇIĞ, Genç Kaymakamı Abdullah KÖKLÜ, İl Emniyet Müdürü Ercan TAŞTEKİN, İl Milli Eğitim Müdürü Yakup SARI, Genç İlçe Jandarma Komutanı Bülent ŞAHİN, Genç Belediye Başkanı Rahim ARİÇ, Genç İlçe Emniyet Müdürü Abdullah ATAGÜN, Genç Milli Eğitim Müdür Vekili Veysel DURGUN, okul müdürleri öğretmenler ve öğrenciler katıldı.
Genç Kaymakamı Abdullah KÖKLÜ projenin tanıtımını yaparak emeği geçen ve tanıtıma katılan herkese teşekkür etti.
Bingöl Valisi İbrahim TAŞYAPAN, SODES projelerinin önemini ve amaçlarını anlattı. Bu konuda Bingöl’e pozitif ayrımcılık yaptığı için Kalkınma Bakanı Cevdet YILMAZ’ a, projeye emeği geçen ve tanıtıma katılan herkese teşekkür etti.
Konuşmalardan sonra hazırlanan salonda katılımcılara sigaranın zararlarını anlatan kısa bir film, daha sonrada bir sinema filmi izletildi. Film esnasında ve aralarda ikramlar yapıldı.
Filmin sonunda salondan ayrılırken öğrencilerle sohbet eden Vali Bey ailenin önemini, YİBO’ ların Eğitim Öğretimdeki yerini anlattı. Bizlerde bir zamanlar sizin gibi öğrenciydik dedi. Öğrencilere okul çantası, tişört ve şapka dağıtımına katılan TAŞYAPAN, öğretmenler odasına geçerek okul ve öğrencilerle ilgili okul müdüründen bilgi aldı okulda görev yapan öğretmenlerle bir süre sohbet etti. Öğrencilerin şekillenmesinde öğretmenlerin önemini vurguladı ve toplumda herkesin yaptığı işin önemli olduğunu söyledi.
Daha sonra öğretmen ve öğrencilerle vedalaşan Bingöl Valisi İbrahim TAŞYAPAN Yayla YİBO’ dan ayrıldı.