BİNGÖL VALİSİ SAYIN KADİR EKİNCİ, İLÇEMİZİ ZİYARET EDEREK İNCELEMELERDE BULUNDU.
                Sayın Valimizi Kaymakamımız Hasan Hüseyin VURAL, Genç Belediye Başkanı M. Hadin TOPRAKTAN ve ilçe protokolü Kaymakamlık hizmet binası önünde karşıladı.
            Daha sonra kurum müdürleri ile birlikte Kaymakamlığa geçen Sayın Valimize, Kaymakamımız ilçemiz hakkında bilgilendirmede bulundu.
                Burada yaptığı konuşmada Sayın Valimiz şunları söyledi:
                ‘Vatandaşla teması sıklaştıracak ve onların hayatlarını kolaylaştıracak projeler üreteceğiz. Rutini devam ettirmek maharet değildir. İdarecilikteki esas maharet, var olanın üzerine sizin ne koyduğunuzdur. Sizi değerli ve anlamlı kılacak olan, rutinin dışında gördüğünüz konular ve çözmek için geliştirdiğiniz projelerdir. Rutinin sürgit devam ettiği yerde idarecilerin varlığı tartışılır.
                Dolayısıyla idarecilerimizden istediğimiz özellikle insanımızın hayatını kolaylaştıracak projeler üretmektir. Türkiye’nin farklı yerlerinde güzel projeler ile gündeme gelen örnekler var. Bunları incelemek ve farklı bakış açıları ile dokunulmamış alanlarda yeni sözler söylemek, yeni uygulamalar geliştirmek durumundayız.
                Milletimize en iyi, en kaliteli hizmeti en hızlı şekilde üretmek dışında bir seçeneğimiz yoktur. Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi bizlere daima vatandaş odaklı olmayı ve durmaksızın yeni hizmetler ile hayatın akışını güzelleştirmeyi gösteriyor. Bunu içselleştiremeyenin varlığı sorgulanır. İcraatımızla, gerçekleştirdiğimiz işler ile bu ülkenin kaybettiklerini yeniden kazanacağız inşallah. Vatandaş memnuniyetini esas alan sonuç odaklı çalışmalar temel prensibimiz olacaktır. Çalışmalarınızda başarılar dilerim.’
                Daha sonra Vali Ekinci, ilçe merkezinde esnaf ziyaretleri yaptı, vatandaşlarımızla tanışıp sohbet etti. Esnaf ziyaretlerinde Sayın Valimize Kaymakamımız ve Belediye Başkanı Topraktan eşlik ettiler.
                Sayın Valimiz Kadir Ekinci, program kapsamında ilçe merkezinde merhum Mehmet Can Taş’ın taziyesine katıldı; Taş ailesine başsağlığında bulundu.
                Program Genç Belediye Başkanlığı ziyareti ile devam etti.  Sayın Valimiz, Belediye Başkanı M. Hadi TOPRAKTAN’ı makamında ziyaret ederek belediyenin çalışmaları hakkında bilgi aldı.
                Oradan Şehit Hakan AKDERE Kültür Merkezine geçen Sayın Valimiz ‘‘Kıl Testere Ahşap Oymacılığı Kursu’’nu ziyaret ederek yapılan çalışmalar hakkında bilgi aldı.
                Sayın Valimizin İlçemizi ziyaret programı Şehit Hakan AKDERE Kültür Merkezinde mahalle ve köy muhtarları ile buluşma ile devam etti.
                Burada muhtarlara hitaben yaptığı konuşmada Sayın Valimiz şunları söyledi:
                ‘İnşallah sizlerle sık sık bir araya geleceğiz. Toplantılarımız çözüm ve sonuç odaklı olacaktır.
                Yaklaşık bir aydır ilimize hizmet etmeye gayret ediyoruz. Bingöllü kardeşlerimizle bir gönül köprüsü kurarak, el birliği ve güç birliği yaparak hizmetler üretmeyi hedefliyoruz. Allah, siz değerli kardeşlerimizle muhabbetimizi arttırsın.
                Rutin aralıklarla ilçelerimizi ziyaret edeceğiz. Sizlerle bir araya geleceğiz. problemleri birinci ağızdan alacağız ve varsa çözüm önerilerinizi dinleyeceğiz. Bizler de bunları kayıt altına alarak kurumlarımızla görüşecek ve takip edeceğiz. Bir sonraki toplantıda da durum değerlendirmesi yapacağız. Hangi problemde ne mesafe aldık bunun hesabını vereceğiz, izahını yapacağız.
                Çalışma sistemimizde randevu usulü yoktur. İstediğiniz zaman kapımızı çalabilir, sorunları paylaşabilirsiniz.
                Yaptığımız işlerde sonuç odaklı olacağız, verimliliği esas alacağız, süreyi de olabildiğince kısaltacağız.
                Vatandaşa hizmeti çok daha hızlı bir şekilde götürme gayreti içinde olacağız.  Bu yaklaşımımızın alana yansıması da inşallah sizler eliyle olacaktır.
                Problemlerimizi çözmek için aracı kullanmaktan uzak duralım. Çünkü bizim varlık sebebimiz Bingöl halkına hizmettir. İdareciler olarak devletten aldığımız maaş karşılığında halkımıza hizmet sunmak durumundayız. El ele vererek bu davranışı aşalım istiyoruz. Sizlerden istediğimiz bizlerle doğrudan muhatap olmanızdır.
                Eleştirmekten korkmayın. İyiliklerimiz yerine eksik ve yanlışlarımızı konuşun. Bizim kültürümüzde devlete saygı vardır ama saygı ve nezaket çerçevesinde eleştirmek de saygısızlık değildir.
                Hepimizin yegâne amacı bu millete hizmet etmektir. Millete hizmet etme yolunda kaprisli ve kompleksli kişiler karşılarında bizi bulacaktır.
                Hepinize katılımlarınızdan dolayı teşekkür ediyorum.’
                Program muhtarların köy ve mahalleleri ile ilgili sorun, talep ve çözüm önerilerini ifade etmeleri ile devam etti.
                Sayın Valimizin İlçemiz ziyaret programı Genç Adliyesi ziyareti ile tamamlandı.
                 İlçemizi ziyaretinde Sayın Valimize Vali Yrd. V. Ali İhsan Başak ve ilgili kurum müdürleri eşlik etti.